Sosyal Medya Analitiği

Yapay zeka ile sosyal medya içgörülerinizi analiz ediyor ve otomasyon ile güçlendirerek size özel çözümler sunuyoruz.

Ne yapıyoruz?

Sosyal medya içgörülerinde yerel ve uluslararası sosyal medya entegrasyonları ile memnuniyetlerin ve şikayetlerin kategorilenmiş, duygu analizi ile cinsiyetlere göre sınıflanmış detaylı içgörülerini oluşturuyoruz. Global Bilgi’nin dijital yaklaşımı ile en çok kullanılan sosyal medya mecralarının yanında Türkiye’de en çok ziyaret edilen insan etkileşimi yüksek sayfalardan gelen yorumları harmanlıyoruz. Yapay zeka ile anlamlandırdığımız ve kategorizasyonunu yaptığımız sosyal medyayı derinlemesine bir bakış açısı ile incelemek ve kurumsal müşterilerin dijital ihtiyaçlarına hakim olmak amacındayız. Geliştirdiğimiz sosyal medya entegrasyonları ile ilk defa temas ettiğiniz müşterilerinizin bıraktığı izleri takip ederek onları anlayabilmenizi sağlıyoruz.

Metodolojimiz.

Geçmişe dönük karşılaştırmalar ile gelişim yönlerinizi anlayabilmeniz ve doğru yönelimleri gerçekleştirebilmeniz için önerilerde bulunuyoruz.

Hizmetlerimiz.

Sosyal Medya

Müşteri İçgörüsü

Sosyal mecralarda yapılan yorumların eğilimlerini neden-sonuç ilişkilerine göre anlaşılır, hedef ve sonuç odaklı içgörü raporlarına dönüştürüyoruz.

Sosyal Medya

Rakip Analizi

Sosyal medya üzerinde markanın rekabet gücünü arttırmak ve performansını daha başarılı kılmak için başka markaların yöntemlerini inceleyerek öneriler getiriyoruz.

Sosyal Medya

CX Index

Sosyal mecralar üzerinde iz bırakan kullanıcıların/müşterilerin sektörde veya markada yaşadığı deneyimleri akademisyenlerce özel olan kurgulanmış modelimizde istatistiksel yöntemlerle 10 başlıkta takip edilebilir metriklere dönüştürüyoruz.

Sosyal Medya

Kelime Bulutu

Sosyal medya üzerinde en çok konuşulan konuları yapay zeka ile derleyip istenilen zaman aralığına göre kelime bulutu olarak gösteriyoruz.

Sosyal Medya

Duygu Analizi

Yapay zeka tabanlı duygu analizi yöntemlerini kullanarak müşterinin marka ve sektör hakkındaki duygu değişimlerini takip ediyoruz.